SPOSOBY NA TANIE ODCHUDZANIE!

Przyszła wiosna, wszystko pomału nabiera życia, tylko człowiek taki jakiś ociężały po zimie…. Na wiosnę zawsze rodzą się nowe plany, co do diety, co do nowego stylu życia. Często zapadają poważne decyzje odnośnie zmiany pracy lub przeorganizowania tego, co nam przeszkadza. Często jest to nasza waga, która po zimie woła o pomstę do nieba. U mnie była to 3 ciąża spożywcza. Dziś przedstawię wam sposoby na tanie odchudzanie!

ODCHUDZANIE NIE MUSI BYĆ DROGIE!

Pamiętam jak jeszcze na studiach zabrałam się za odchudzanie, ograniczyłam skutecznie węglowodany : ziemniaki, chleb, makarony , dołożyłam siłownię (miałam fakultet do zaliczenia- to motywowało) i schudłam 7 kg w dwa miesiące! Dziś tak sobie nie wyobrażam ze względu na to, iż mam rodzinę i razem się stołujemy. Nie chciałabym również z dnia na dzień zmieniać naszego sposobu żywienia. Jednak w samym kwietniu schudłam 3 kg! 🙂 Jak to zrobiłam? Jeszcze do osiągnięcia samego celu pozostało mi – 9 kg.

ODSTAW MAJONEZ I WSZELKIE TŁUSTE PRODUKTY

Na majonez dałam sobie szlaban, okres karencji w przypadku nie tknięcia tej białej mazi najlepszej do kanapek i sałatek wynosi 3 miesiące. Tak subtelnie na początek. Miesiąc już za mną! Teraz szukam sposobów, jak oszukać grillowe szaleństwa bez sałatek z majonezem i śmietaną. Na razie śmietanę zamieniłam na jogurt grecki! Wszyscy bardzo go lubimy, a i zdrowiej nam wyjdzie.

NIE JEDZ PO NOCACH!

Chciałoby się napisać: nie żryj! Uwielbiam to wieczorne podjadanie, kiedy dzieci w końcu usną- taka swoista nagroda, ale ileż można? Trochę te + 12 na wadze zaczęło mi przeszkadzać. Ja z tą wagą to byłam w 6 miesiącu ciąży! Tak nie może być! 🙂 Nie mogę być grubą mamą! Ostatni posiłek jem w granicach 20:00, 21:00, dlatego że późno wracam do domu. Później jest zakaz na wszystko. Żołądek przez pierwszy tydzień nie mógł się przyzwyczaić. Normalnie szłam głodna spać! Ale przetrwałam i pierwszy wilczy napad na lodówkę w nocy miał miejsce dwa tygodnie później. Dziś mnie już do niej nie ciągnie. Najlepszy sposób to iść wcześniej spać! Najgorsze jest to, iż ja po prostu czasem zapominam zjeść kolacji. Wczoraj zjadłam jogurt i poszłam głodna spać. Trudno- za błędy się płaci…

POZNAJ CHODAKOWSKĄ I MEL B NA YOUTUBE!

how-to-get-mel-b-abs.WidePlayer

Włącz Skalpel Chodakowskiej lub wyzwanie 30-dniowe Mel B i po prostu ćwicz. Ćwicz rano, jak nie możesz rano- ćwicz wieczorem tak jak ja! Po miesiącu wyniki są zaskakujące dla samej mnie, a muszę napisać, że nie ominęło mnie choróbsko, w którym przez tydzień nie miałam siły ćwiczyć. W sumie po 3 tygodniach ćwiczeń (4 razy w tygodniu) efekty są następujące:

Pas: – 2 cm

brzuch (oponka) – 3 cm

udo: – 1 cm

cycki- tak samo ;), ale może to i lepiej!

biodra – 0,5 cm

Nic dziwnego, że spodnie zaczęły mi z tyłka spadać. Staram się zjeść kolację koło 20:00, o 21:00 zamykam się w drugim pokoju, rozkładam laptopa, włączam któreś wyzwanie z kolei (zależy jaki to dzień tygodnia) i daję czadu! Zauważcie, że te treningi nic nie kosztują! Za internet i tak się płaci. Osobiście wolę Mel B. Ćwiczenia Ewy są dla mnie zbyt ciężkie, większości nie daję rady zrobić i to jest bardzo niemotywujące. Na dodatek raz nadwyrężyłam sobie mięsień i co chwila jakieś kości mi „chroboczą”. Ćwiczenia Mel B. są bardziej żywe, są przede wszystkim łatwiejsze i ćwiczone jest to, na czym najbardziej mi zależy- brzuch! Na początku zipałam, jak robiłam słynną 60- sekundową deskę. Dziś nie jest dla mnie problemem.  No i do tego te 3 kg mniej. Wow! Oby tak dalej!

NIE CHCESZ ĆWICZYĆ? TO BIEGAJ!

Dziś idę na pierwszą rundę z sąsiadką. Ona też chce zrzucić kilka kilo. Razem raźniej, a i człowiek lepiej się zmotywuje! Ogólnie biegać nie lubię, ale być może raz na dwa dni wejdzie mi w krew? Do tego bieganie nic nie kosztuje, a jeszcze spali się niepotrzebne kalorie zwłaszcza po majowym grillowaniu, prawda?

WYPRÓBUJ DIETY DOSTĘPNE ZA FREE!

Raz na jakiś czas Ewa Chodakowska wrzuca na swój profil facebooka przepisy na dietetyczne dania oraz listę zakupów. Lista zakupów jest tak skonstruowana, aby nic z niej się nie zmarnowało. Polub profil Ewy i zobacz fantastyczne przemiany dziewczyn, które potrafiły zgubić naprawdę dużą masę ciała i mają teraz świetne sylwetki! Dały radę pracując i mając małe dzieci. Ty też dasz radę! Zacznij działać już dziś i nie dokładaj na jutro!

Ja będę motywacją dla Ciebie, a Ty będziesz motywacją dla mnie? Zgoda? 😉

  • Ula z prostoofinansach

    Ja zamiast majonezu robię sos ze zwykłego chudego jogurtu i musztardy, albo cytryny i oczywiście przypraw. Choć wolę ostatnio dodatek kremu balsamicznego. U Chodakowskiej czasami „męczę” się z Skalpelem, albo Extra Figurą 🙂 Bieganie nie dla mnie….