ZOO we Wrocławiu- warto iść, warto być, warto zobaczyć! :)

Uwieńczeniem wakacji okazał się być prócz wesela i tygodniowego pobytu u rodziny, krótki wypad do ZOO. Tego dnia, a był to czwartek wstaliśmy bardzo wcześnie i wybraliśmy się w podróż 1,5 godzinną do pięknego, dużego miasta Wrocławia! Tam z samego dworca głównego do ZOO dojechaliśmy tramwajem nr 2. Wycieczka tramwajem wyniosła około 20 minut. Każdy dzień w ZOO ma inne zniżki. Warto zajrzeć na stronę internetową wrocławskiego ZOO i sprawdzić, czy ulgi nam przysługują. Zapraszam tutaj.

Przy kasie i wykupieniu biletu wstępu, możemy wypożyczyć za 10 zł, wózek dla dziecka, jak nazwałabym to raczej bryczką. Na kilka godzin pobytu w ZOO, bryczka jest nieocenionym pojazdem. Nie ma potrzeby noszenia naszego dziecięcia na rękach!

Bryczka do wypożyczenia dla dziecka/ dzieci we wrocławskim ZOO
Bryczka do wypożyczenia dla dziecka/ dzieci we wrocławskim ZOO

DSCI0203Nasz pobyt w ZOO trwał 3 godziny. Tak naprawdę chodząc i oglądając piękne zwierzaki oraz przyrodę zmęczyliśmy się niemiłośiernie. Ale byliśmy  zadowoleni z efektów podróży. Zobaczyliśmy zwierzęta, których na co dzień nie spotkamy w naszej okolicy. Takie jak: słonie, koziorożce, lemury, kangury, żyrafy, renifery, niesamowite, duże ryby, płaszczki, ciekawe ptaki: sowy, łabędzie. 

W ZOO nie musimy się martwić o to, co zjeść lub pić. Kilku godzinne chodzenie i oglądanie zwierząt może zakończyć się niesamowitym głodem i pragnieniem:) W ZOO w sezonie spotkamy, co kilka  metrów stoiska z kawą, frytkami, lodami i mrożonymi jogurtami. Ceny nie są  wygórowane. My z ZOO przywieźliśmy również oprócz pięknych pamiątkowych zdjęć piękną maskotkę Lemura:) Dla Natalki to kotek- po prostu: Miauuuuu.DSCI0197

Toalety w ZOO są bezpłatne. Znajdziemy tam nawet przewijak. 

Za dwa lata na pewno powtórzymy naszą wedrówkę w kierunku ZOO 🙂 Wtedy już z dwójką dzieci. Osobiście polecam lepiej ZOO, niż cyrk! 

Jeżeli mamy wydać na wypad z rodziną 100 zł, warto wybrać ZOO, a wrocławskie ZOO- to jest to. Dzieci są zachwycone przeróżnymi zwierzętami, które się nie boją (np koziołki), można je nakarmić. 

Powtórzę jeszcze raz: ZOO we Wrocławiu- warDSCI0180DSCI0176to iść, warto być, warto zobaczyć!DSCI0189DSCI0187DSCI0204

  • Małgorzata Chrobak

    Piękne miejsce:) Byłam tak i również polecam:) Pozdrawiam:)

  • Ja juz sie tyle czasu zbieram do wroclawskiego zoo.

    • Dziewczyny jedźcie, będziecie zachwycone!

  • Do Wrocławia daleko, ale może na Łódź lub Warszawe skierujemy oczy 🙂 W końcu Tymo już duży, i na pewno mu się spodoba 🙂